Rychlost-Původ-Tvrdost
GR.1 umístěný nejlepší starší sprinter v Německu

Otec vítěze Velké jarní ceny a Pražského zimního favorita Zamica či Zimní královny Love Connection

KARIÉRA

  • Amico Fritz (nar. 2006, GER) běhal od 3 do 6 let hlavně na distanci 1200m, RPR 114
  • Z celkových 37 startů získal 9 vítězství a 13 umístění 
  • Zisk 274.404 €

3 letý: 

1. Prix des Bergeries (Deauville, 1300 m), 

Prix de Gournay (Maisons Laffitte, 1200 m)

4 letý: 

Nejlepší starší sprinter v Německu

1. Goldene Peitsche (Gr.2, 1200 m), 

1. Benazet Rennen (Gr.3, 1200 m),

Prix Cor De Chasse (L, 1100 m), 

5. Golden Jubilee Stakes (Gr.1, 1200 m), Royal Ascot

5 letý:

 1. Silberne Peitsche (Gr.3, 1300 m)

6Golden Jubilee Stakes (Gr.1, 1200 m), Royal Ascot

6 letý: 

4. Premio Tudini (Gr.3, 1200 m)

RODOKMEN

ZDE

OTEC

Amico Fritz je potomkem hřebce Fasliyev (nar. 1997), evropského šampiona dvouletých 1999Vítěz 5 dostihů, 1. Phoenix Stakes, Gr.1, Prix Morny, Gr.1, Coventry Stakes, Gr.3

V chovu od roku 2000, uhynul v roce 2013. Otec 32 blacktype vítězů 

Synové FASLIYEVA v chovu: CHINEUR (Otec 7 koní umístěných v BT), RUSSIAN VALOUR (Otec 1 koně umístěného v BT).

Nejúspěšnější potomci otce Fasliyev

  • CARRY ON KATIE (IRE) (kl., nar. 2001 z Dinka Raja po Woodman), 1. Cheveley Park Stakes, Gr.1, Lowther Stakes, Gr.2
  • AMICO FRITZ (GER) (hř., nar. 2006 z Arctic Appeal po Ahonoora), 1. Goldene Peitsche, Gr.2, Silberne Peitsche, Gr.3, Benazet Rennen, Gr.3
  • CHINEUR (FR) (hř., nar. 2001 z Wardara po Sharpo), 1. King's Stand Stakes, Gr.2, Prix De Saint-Georges, Gr.3
  • MUCH FASTER (IRE) (kl., nar. 2001 z Interruption po Zafonic), 1. Prix Robert Papin, Gr.2, Prix Du Bois, Gr.3, 2. Prix Morny, Gr.1
  • CITY LEADER (IRE) (hř., nar. 2005 z Kanmary po Kenmare), 1. Royal Lodge Stakes, Gr.2, 2. Racing Post Trophy, Gr.1
  • LADY DEAUVILLE (FR) (kl., nar. 2005 z Mercalle po Kaldoun), 1. Hessen-Pokal, Gr.3, Dick Hern Fillies Stakes, L
  • KINGS POINT (IRE) (hř., nar. 2001 z Rahika Rose, Unfuwain), 1. Superlative Stakes, Gr.3, 3. Sandown Mile, Gr.2
  • STEPPE DANCER (IRE) (hř., nar. 2003 z Exemina po Slip Anchor), 1. September Stakes, Gr.3, Dragonfly Stakes, L
  • RUSSIAN VALOUR (IRE) (hř., nar. 2001 z Vert Val, Septieme Ciel), 1. Norfolk Stakes, Gr.3, National Stakes, L
  • COURS DE LA REINE (IRE) (kl., nar. 2002 z Society Queen po Law Society), 1. Prix Du Calvados, Gr.3
  • GOOD CONTROL (AUS) (val., nar. 2005 z Change Of Control po Marauding), 1. Lisboa Prelude, Gr.3
  • MISTER FASLIYEV (IRE) (val., nar. 2002 z Carisheba po Alysheba), 1. Criterium Partenopeo, L, Premio Baldassarri, L
  • ULYSSES (AUS) (val., nar. 2001 z Striking Destiny po El Prado), 1. Mornington Cup, L, Lord Stakes, L, 3. SA Sires' Produce Stakes, Gr.3
  • PRINCE FASLIYEV (GB) (val., nar. 2004 z Malaisienne po Saumarez), 1. Grand Prix d'Anjou Bretagne, L, Pramms Memorial, L
  • COUBIZA (FR) (hř., nar. 2006 z Catalane po Septieme Ciel), 1. Prix Montenica, L, Prix De La Californie, L
  • TRIP TO THE MOON (GB) (kl., nar. 2003 z Sparkling Isle po Inchinor), 1. Prix Isola Bella, L, 3. Topkapi Trophy, Gr.2
  • DARCYBEE (NZ) (kl., nar. 2001 z Eminent Walk po Gaius), 1. Pegasus Handicap, L, 2. Cambridge Breeders' Stakes, Gr.3
  • HONIMIERE (IRE) (kl., nar. 2006 z Sugar po Hernando), 1. Flaming Page Stakes, L, 2. Dahlia Stakes, Gr.3
  • MISTY HEIGHTS (GB) (kl., nar. 2001 z Mountains of Mist po Shirley Heights), 1. Victor McCalmont Memorial Stakes, L, 2. 1000 Guineas Trial Stakes, Gr.3
  • MALIKAYAH (IRE) (kl., nar. 2008 z Trombe po Bering), 1. Premio Divino Amore, L, 2. Premio Alessandro Perrone, L
Fasliyev
Fasliyev

RODINA

1. matka

ARCTIC APPEAL, 3 vítězství ve 2 a 3 letech v Anglii. Matka 5 vítězů:

  • AMICO FRITZ (hř., nar. 2006 po Fasliyev), viz plemeník
  • ARLECCHINA (kl., nar. 2000 po Mtoto), 3 vítězství ve 3 letech v Německu a Švýcarsku, 1. Grosser Hoppegartener Stutenpreis der Dreijährigen, L, Swiss 1000 Guinas, L, 2. Fährhofer Stuten Meile, L, Riemer Stuten Meile, L, 3. Fährhofer Stutenpreis, Gr.3, Premio Sergio Cumani, Gr.3, Carlo Chiesa, Gr.3, GP der Wirtschaft, Gr.3, 4. Euro Cup, Gr.2, Berlin Brandenburg Trophy, Gr.2, matka 4 vítězů

                 > Bonfire Heart (FR) (Falco) 6 vítězství, RPR 96

                 >Zalonia (GB)  vítězství, RPR 94, matka vítězů

                 >Reem Star (GB) (Green Tune) 2 vítězství, RPR 92, matka vítězů včetně:

                               >Protected Guest (GB) (Helmet) 4 vítězství, RPR 104

  • Arlekinada (kl., nar. 1999 po Lycius), 3 vítězství v Itálii a Německu, 1. Preis der Dusseldorf, NL, 2. Express Rennen, NL, 3. Grosser Preis der Stadtsparkasse Dusseldorf, L, 4. Premio Pietro Bessero, L, matka vítězů
    • AJAXANA (Rock of Gibraltar), vítězka ve 2 letech ve Francii, 3 vítězství ve 3 a 4 letech v Německu, 1. German 1000 Guineas, Gr.2, Stutenpreis der Ilse, L, GP der Besitzervereinigung, L, 2. GP der Versicherungen, Gr.2, Schwarzgold Rennen, Gr.3, 4. Baden-Baden Cup, L, Dallmayr Coupe Lukull, L, matka dvou vítězů:
                               >No Brexit (FR) (Intello) RPR 81

                               >Astsella (GER) (Dabirsim)

    • Bravo Girl (Lord of England), vítězka ve 2 letech, 2. Stutenpreis der Ilse, L, GP von Rossman, L, GP von Meravis, L, 3. GP Niederrhein Pokal, Gr.3, 4. GP Jungheinrich Gabelstapler, L, 5. Schwarzgold Rennen, Gr.3

2. matka

ARITA, 2 vítězství ve 2 a 3 letech v Německu, 1. Festa Rennen, L. Matka 5 vítězů:

  • ANUSHA (kl. po Alzao), 8 vítězství na překážkách v Irsku, 1. Ladbroke Handicap Hurdle, L

3. matka

AKITA, 3 vítězství, 1. Preis der Winterkönigin, L, 2. Gontard Rennen, L, 3. Herbst Stutenpreis, L, 4. Schwarzgold Rennen (1000 Guineas), Gr.3, Ludwig Erinnerungsrennen, Gr.3. Matka 7 vítězů mj.:

  • ATAXERXES (Exbury), 6 vítězství, 1. Preis von Europa, Gr.1, 2. Premio Roma, Gr.1, Aral Pokal, Gr.1, Fürstenberg Rennen, Gr.3, GP der Stadt Gelsenkirchen (2x), Gr.3, 3. Deutsches Derby, Gr.1, Deutsches St Leger, Gr.2, Spreti Rennen, Gr.3, 4. GP von Berlin, Gr.1, Preis von Europa, Gr.1
  • AUGUSTINUS (Kronzeuge), 9 vítězství, 1. Grosser Preis von Frankfurt, L, 2. GP der Stadt Mulheim, L, 3. Oleander Rennen, L
  • ANGELITA (Gay Mecene), 2 vítězství ve 2 a 3 letech, 1. Düsseldorfer Stuten Preis, L, 2. Preis der Landeshauptstadt Munchen, L, 3. Stutenpreis der Dreijährigen, L, matka:
    • Alpamajo, 6 vítězství, 2.Preis der Deutschen Bank, L

PŘIPOUŠTĚCÍ POPLATEK

Připouštěcí poplatek: 15 000 Kč za březí klisnu k 1. 10. 2022

POTOMCI

Jeho první potomci se na dráze představili v roce 2016. V roce 2017 se na českých drahách ukázala Love Connection, která zvítězila v Ceně Masise a v Ceně Zimní královny

První potomci z českého angažmá se na dráze představili v roce 2021. Ze šesti startujících zvítězili hned tři, zbytek se dokázal umístit:

ZAMICO-vítěz Ftimin Cupu (rovina III. kategorie, 1400m) a Pražského zimního favorita (rovina II. kategorie, 1800m)

SIR AMICO-vítěz Ceny EBF (rovina III. kategorie, 1600m),  vítěz bonusu 100 000Kč

TALUNA-vítězka Ceny portálu Fitmin & Turf Magazín (rovina III. kategorie, 1600m)

PRÉMIE

Ve hře jsou stále prémie vypsané majitelem Amico Fritze:

  • 200 000Kč pro majitele prvního vítěze dostihu Listed kategorie a výše mimo Británii, Irsko, Německo a Francii
  • 1 000 000Kč pro majitele prvního vítěze dostihu blacktype v Británii, Irsku, Německu nebo Francii