DALŠÍ SKVĚLÝ VÍKEND PRO NAŠE PLEMENÍKY A ODCHOVANCE

17.05.2022

V sobotních Slušovicích zvítězil v dostihu o třech koních u nás narozený Wolfi (Eagle Top-Wanillca) před Livingstonem (Eagle Top-La Fendi) v rovině III. kategorie na 2400 m.

Velkou radost nám ve Varšavě udělala u nás narozená a odchovaná Iva Grey (The Grey Gatsby-Infamia). V tamní Jarní ceně klisen (Nagroda Westminster Wiosenna-listed, 1600 m) přišla sice na těsném čtvrtém místě, ale po protestu byla přesunuta na třetí pozici. Iva Grey je dcerou polské derby vítězky Infamii (POL) (Tempelwächter) a francouzského derby vítěze The Grey Gatsby (IRE) (Mastercraftsman), takže se určitě můžeme těšit na zajímavé výkony na delších distancích.

Neděle byla velkým dnem českého chovu. Skvělý den zahájila třetím místem dcera Amico Fritze (GER) Geneze (Greek Wedding) v debutu na 2210 m IV. kategorie. V sedle svěřenkyně trenéra Václava Luky byla jezdkyně Lucie Fialová.  

Na start 36. Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera (rovina I. kategorie na 2210 m) se jako jediný zástupce českého chovu postavil tříletý hřebec Gasparini (Eagle Top-Galantery). Svěřenec trenéra Jana Demeleho šel aktivně a v závěru vybojoval v sedle se zkušeným Jaroslavem Línkem třetí místo.

O 20 minut později zvítězil další tříletý syn Eagle Topa (GB) Surprise of Easter (HUN) (Squaw City) v maďarském Kincsem Parku. V dostihu na 1400 m se držel na druhém místě a v oblouku přešel do vedení, které udržel až do cíle. Svěřenec trenéra Kovácse soupeře porazil o 10 délek a úspěšně tak navázal na debutové druhé místo, které získal před třemi týdny.  

Největším úspěchem bylo klasické vítězství syna Amico Fritze (GER) Zamica (Rabbit Zamindar). Velkou jarní cenu (rovina listed, 1600 m) opanoval svěřenec Allana Petrlíka jistě. Vlastního odchovance Rabbitu Trhový Štěpánov provedl dostihem žokej Milan Zatloukal. 

V neděli se bojovalo "na všech frontách" a úspěch českých odchovanců přišel i v Berlíně. Shamalganův syn New Moon (Novellette) po roční pauze doběhl druhý v dostihu na 2200 m v poli patnácti koní. V sedle svěřence trenéra Jana Korpase byl žokej Bauyrzhan Murzabayev.  

New Moon jako roček v HS
New Moon jako roček v HS

Stejná sestava se podílela i na úspěchu tříleté Noemi (Eagle Top-Novellette), která v poli čtrnácti koní doběhla těsně čtvrtá v dostihu na 1600 m. Oba koně bratrů Vondrových se u nás narodili a byli odchováni.

Noemi jako hříbě v HS
Noemi jako hříbě v HS

Všem majitelům, jezdcům, trenérům a jejich týmům srdečně gratulujeme a děkujeme!  

Foto: Pavla Pechmanová, Fotomaha - M.Hamříková, ZL Photos, X Snaps