SHRNUTÍ SEZONY 2018

28.08.2018

Eagle Top (Pivotal) v sezoně 2018 připustil 54 klisen, přičemž 31 přijelo ze zahraničí. 

Z polských klisen má skvělé výsledky v chovu TOZZIA (Jape -Tempera). Jejím potomkem je Temperament (Fast and Furious), který prokázal výbornou třídu nejen na rovině (3. Velká varšavská, 4. Derby POL, 6 vítězství), ale nyní se mu daří i na překážkách, což dokázal dvěma vítězstvími v Itálii. 

JAGABELLA (Don Corleone -Jagoda po Zinaad) je vítězkou šesti dostihů (z toho 4 v řadě) a dvakrát doběhla druhá. Největším úspěchem jsou Nagroda WIOSENNA (JCK 1600m, kategorie L A) vítězství v 17. Slovenském Oaks (L), a dvě vítězství kategorie B.

Jagabella je matkou klisny JAGIENKA (nar. 2014, Wiener Walzer), nejlepší dvouleté klisny v Polsku. Z devíti startů získala pět vítězství a 3 druhá místa. Je vítězkou Nagroda Efforty kat. L A, Nagroda Moszny LA, Nagroda Criterium L A. Druhé místo získala v Nagroda Wiosenna (Jarní cena klisen) L A. Jagabella je matkou také několika dalších vítězných koní.

ZIELONA HERBATKA (Azamour-Silk Road po Dansili), odchovankyně slavného Juddmonte Farms, má na svém kontě o něco více startů. Za svojí kariéru získala čtyři vítězství a devět umístění z celkových 18 startů.

Dokázala se prosadit i v hlavních zkouškách tříletých- 3. místo v Derby, vítězka OAKS (porazila Dally Hit, Mary Yeats), vítězka L A kategorie Nagroda SK Krasne, 2. v L A kategorii Nagroda Prezesa Totalizatora Sportowego.

Další z klisen Iron Belle (Belenus), je vítězkou Oaks a také Nagrody SK Krasne (L). Celkem získala za svoji kariéru 4 vítězství a 7 umístění ze 17 startů.

Ve větších dostizích se dokázala umístit Novelina (Grand Presidium), Kaprysna (Fast and Furious) je vítězkou dostihu I. kategorie, umístěná v L A, doběhla druhá v Hoppegartenu, byla pátá v JCK, místo za Novelinou.

Uczitelka Tanca (Cloword) je šestinásobnou vítězkou, třetí z listed, získala vítězství a několik umístění v Hoppegartenu. 

Jednou z nejlepších maďarských klisen je ALCOBACA (Kallisto-Adina), vítězka maďarského Oaks, druhá z Magyar Derby. Z osmi startů získala 4 vítězství a 4 umístění. Také má již vítězného potomka po Overdose.

Puck Fair (Paco Boy). získala ve své bohaté kariéře 6 vítězství, přičemž se dokázala vyrovnat koním jako Alfkona, Mikesh či Pretorian.

Suhanó (Shaafi) je vynikající maďarskou sprinterkou s 8 vítězstvími (L, Elit. kat)

That's Me (GER) (March Groom) je vítězkou Preis der Diana v Ebreichsdorfu, třetí z Kincsem Preis, kde porazila Camilla. Její dcera Tanganyika (GER)(Kaldounevees) doběhla třetí v Kisbér Díj (Gd 2), je vítězkou Elit. kat.

Z českých klisen můžeme například zmínit Sun of Gracie (Ivan Denisovych), jejíž dcera Slivka (Mikhail Glinka) si v letošní sezoně vedla velmi dobře. Dále listed umístěná Sidney (Echo of Light), Novellette (Alhaarth) ze silné německé rodiny, Vltava, Apinoa či Playa Bonita (Astarabad-Muleta), matka Playstarabada (Look Honey), který je desetinásobným vítězem nejen překážkových, ale i rovinových dostihů. 

Z našeho chovu je to například vítězka Zimní královny White Angel (Dark Angel).

V letošní sezoně nás potěšil velký zájem zahraničních majitelů, Eagle Top však dostal i velmi zajímavé klisny z českého chovu. 

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem majitelům za jejich důvěru a těšíme se na další spolupráci.

Za celý tým HS

Andrea Pavlů