ÚSPĚCHY POTOMKŮ SHAMALGANA

19.11.2018

V listopadu získali Shamalganovi potomci na drahách ve Francii a Kataru dvě vítězství. Autorkou textu je paní Jana Soklová.

V Kataru začala nová dostihová sezóna a hned čtvrtý mítinkový den se na dráze představil i Anima Rock (Shamalgan - Carnet de Bal). Po zaslouženém odpočinku se vrátil ve výborné formě, když v Thoroughbred Plate (cl.2, 3l., 1400m, 75 000 QAR) zvítězil lehce o 3 a 1/4 délky ve výborném čase 1:18,12. V jeho sedle byl mnohonásobný katarský šampion Harry Bentley. Na druhém místě doběhl Masked Defender (First Defence) a třetí Beachwalk (Showcasing).
Video dostihu v odkazu níže. Komu video nejede, v dalším příspěvku uvádím odkaz i na YouTube.
VIDEO


STOP AND STARE VÍTĚZNÁ V SAINT-CLOUD

Tříletá ryzka Stop And Stare (Shamalgan - Saryshnikova, Baryshnikov) měla letos velmi povedený vstup do sezóny, když od února do dubna získala 2 vítězství a 2 třetí místa, poté ale následovala delší série startů bez umístění. Dnes ale na Stop And Stare čekala její oblíbená těžká půda, na které získala i předešlá 2 vítězství a klisna byla v dostihu jako vyměněná. V Prix du Mesnil-Villement (hdcp, 3l., 1600m, 19 000 euro) běžela s velkou chutí a po boji v cílové rovině za sebou nechala všech 15 soupeřů, v sedle klisny byl Stephane Pasquier. Na druhém místě doběhl Mr Macfly (Alianthus) a třetí Descouvrir Baileys (George Vancouver).

Stop And Stare má být v pondělí nabídnuta k prodeji v Deauville jako lot 64 na podzimní dražbě společnosti Arqana.