VÝSLEDKY POTOMKŮ EAGLE TOPA A AMICO FRITZE

11.05.2022

Dcera Amico Fritze Shirocco Fritz (Rabbit Shirocco) doběhla v polovině dubna druhá v rovině IV. kategorie na 1400 m. Tříletá Shirocco Fritz je svěřenkyní trenéra Allana Petrlíka. 

Další potomek Amico Fritze a vítěz Zimního favorita Zamico (Rabbit Zamindar) bojoval o vítězství v 33. Memoriálu profesora Václava Michala (rovina I. kategorie na 1400 m). Svěřenec Allana Petrlíka nakonec nestačil o ¾ délky na vítězného Arkhangelska (IRE) a doběhl tak nejlépe z českých odchovanců. 

Dostihy v Brně přinesly dvě vítězství. Tříletý svěřenec trenéra Harise Livingston (Eagle Top-La Fendi) zvítězil jistě v rovině IV. kategorie na 1900 m.

Vítězství přidal i náš odchovanec a taktéž svěřenec trenéra Ludvíka Harise Hádés (Calming Influence-Hey There Delilah), který po boji ovládl Jarní brněnskou steeplechase (dostih III. kategorie, 4100 m).

Livingston následně získal třetí místo v Lysé nad Labem v rovině IV. kategorie na 2850 m.  

V Lysé debutovala třetím místem také Sirael (Eagle Top-Sidney) v rovině IV. kategorie na 2200 m. Vlastní odchovankyně pana Garguláka je svěřenkyní trenéra Radka Holčáka.

Skvělý debut předvedl v Maďarsku tříletý hřebec Surprise of Easter (Eagle Top-Squaw City). V poli desíti koní získal pěkné druhé místo v rovině na 1400 m. Surprise of Easter je svěřencem trenéra Kovácse.

V Polsku skvěle debutovala u nás narozená a odchovaná tříletá Airy Top (Eagle Top-Airy Fairy). Vlastní odchovankyně paní Elwiry Krakowiak získala třetí místo v dostihu III. grupy na 1300 m.

Modus Vivendi (Eagle Top-Morgenröte) to neměl v konkurenci koní převážně zahraničního původu lehké, ale v dostihu polské I. grupy na 2000 metrů přišel odchovanec manželů Zalewských na skvělém třetím místě. 

V Německu se v těžké konkurenci neztratila Noemi (Eagle Top-Novellette) a v kvalitním poli přišla svěřenkyně trenéra Jana Korpase na čtvrtém místě v sedle s žokejem Jiřím Palíkem.

https://www.deutscher-galopp.de/gr/renntage/rennen.php?id=1333119&d=20220501&s=R&fbclid=IwAR3GR6lTWQAFfjgifx9jqJ8UW51GwB-Rr1sHMtXTivji6XVWAOwQdlUNxHs

Nejnovějším debutantem byl tříletý odchovanec manželů Zalewských Uroboros (Eagle Top-Uczitelka Tanca), který ve Wroclawi doběhl na čtvrtém místě v dostihu na 1907 m.

Všem děkujeme a srdečně gratulujeme!